Altın (GOLD) Teknik Analiz – 05.09.2012

GCM Menkul Kıymetler A.Ş 05 Eylül 2012 0

Altın (GOLD) Teknik Analiz - 05.09.2012 fiyatları psikolojik bir direnç olan 1700 seviyesine yaklaştıktan sonra ilk etapta bu direnci geçememekte tekrar 1690 seviyesine gerilemektedir. Dün ABD’den gelen ISM İmalat İndeksi verisinin olumsuzluğu fiyatları üzerinde pozitif bir etkiye sahip olsa da ABD borsalarında gerçekleştirilen satış baskısı fiyatlarının net bir şekilde çıkışını engelledi ve fiyatları 1698 seviyesinden daha öteye geçemedi.

Genel olarak baktığımızda ile ilgili bu sıkışmanın “fırtına öncesi sessizlik” olduğunu söyleyebilir ve bu nedenle de Altın fiyatlarını dikkatle takip etmemiz gerektiğini söyleyebiliriz. Özellikle de haftanın son iki işlem gününde gerek gerekse ABD’den gelecek olan verilerin etkisi altın fiyatlarında sert hareketlerin oluşmasını sağlayabilir.

Günlük grafikte belirli sert yükseliş sonrasında gerçekleşen sıkışma acaba FLAG ya da TERS CUP formasyonu olabilir mi sorusunu da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle de altın fiyatlarının seyrini dikkatle takip etmek gerekmektedir.

Gün içi işlem stratejisi gerçekleştirecek yatırımcılar ise 1685 desteğini dikkatle takip etmelidir. Eğer Altın fiyatları 1685 desteği üzerinde kalmayı başarırsa psikolojik ve bir o kadar da önemli bir direnç noktası olan 1700 seviyesinin hedeflenmesi ve bu direnci geçmek isteyeceğini söyleyebiliriz. Ancak gerek Stochastic gerekse MACD indikatörlerinin günlükte aşırı alış bölgesinde olması tepki satışlarının oluşmasını sağlayabilir. Böyle bir ihtimali de göz önünde bulundurursak satışlarda yer almak için 1685 desteğinin kırılmasını beklemek gerekmektedir. 1685 desteği kırılmadan açılacak satış pozisyonları trendin tersine açılmış ve riskinizi maksimize eden bir strateji olarak belirlenmiştir.
GCM Menkul Kıymetler A.Ş Ücretsiz demo hesap ile kazanmak için buraya tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • altın üst direnç 12 eylül 2012
  • analiz altın
  • gcm menkul kiymetler a ş
  • gold para 05 09 2012


Cevap Yaz »