Altın güç kaybetmeye devam ediyor

Forex Teknikleri 17 Aralık 2012 0

fiyatları, doların kazanmasıyla birlikte gerilediAltın güç kaybetmeye devam ediyor

Altın fiyatları, güçlenen doların alternatif yatırımlara olan talebi düşürmesi ile New York’ta geriledi.

Temsilciler Meclisi lideri Cumhuriyetçi John Boehner, mali uçurumu engellemek için Başkan Barack Obama’ya yaptığı öneride yıllık geliri 1 milyon olanlar için vergi artışının yapılabileceğini bunun karşılığında federal kamu harcamalarında düşüşe gidilmesini teklif . Dolar, altı dövizlik bir sepet Japon seçimlerinde Shinzo Abe’nin galip gelmesi ve parasal genişleme ihtimalinin yükselmesi üzerine değer .

Nomura International Plc Londra analisti Saeed Amen, “ konusunda biraz daha pozitif haberler aldık. Aynı zamanda yıl sonunun yaklaşmasıyla likidite biraz daha az olacaktır ve yatırımcılar pozisyonlarını korumak isteyeceklerdir. Geçtiğimiz Aralık ayında yaşananlar gayet tabii yatırımcıların hafızasında olabilir” ifadelerini kullandı.

Şubat vadeli altının onsu New York saatiyle 07:18’de yüzde 0.2 düşerek 1,693.70 dolara geriledi. Spot altın ise yüzde 0.2 düştü ve 1,692.80 dolar oldu.

Altın vadelileri Aralık ayında yüzde 1.1 aşağıdan seyrederken üst üste 3. düşüş ayına doğru ilerliyor. Aralık 2011’de altın fiyatları yüzde 10 düşüş yaşamıştı. Külçe altın, küresel merkez bankalarının ekonomik teşvik önlemleriyle bu yıl yüzde 8.1 değer .

Bloomberg

Sponsorlu Bağlantılar
<
Cevap Yaz »