Asya borsaları beklemede

Forex Teknikleri 13 Eylül 2012 0

‘in teşvik kararı beklenirken, Çinli bir gazetenin çok fazla teşvik önlemenin, büyümeye zarar vereceğini yazması Asya borsalarında dalgalanmaya neden oldu

Yatırım Fed’in politika kararını beklerken ve ‘de bir gazetenin aşırı büyük teşvik önlemlerinin, ülkenin sürdürülebilir büyümesine zarar vereceğini yazmasının ardından kayıplar ve kazançlar arasında gidip geldi.

Satışlarının  yüzde 67’sini ABD’de kaydeden inşaat malzemeleri tedarikçisi James hardie Industries SE yüzde 0.9 . Bank of Communications Co. yüzde 0.6 değer . Kansai Electric Power Co. ve Kyushu Electric Power Co., kamu hizmetlerinde zam olacağı haberinden besklendi.  Tayvan’ın 2. büyük LCD üreticisi AU Optronics Corp., ABD’li yetkililerin,  şirkete fiyat ayarlaması yaptığı gerekçesiyle 1 milyar ceza verilmesini söylemesi üzerine yüzde 4.4 düştü.

yüzde 0.3 kazançla 121.04 puana yükseldi ve endekste değer kazanan her 3 hisseye karşılık 4 hisse değer kaybetti. Endeks dün 5 gün üst üste yükselerek Temmuz’dan bu yana en uzun süreli kazanç dönemine işaret .

İnsanların Fed’den bir tür genişleme beklediğini ve piyasanın da bu kesinleşinceye kadar beklemede kalacağını öngören Paradice Investment Management Pty’nin portföy  yöneticilerinden Matt Riordan, Fed’in bir noktada bir şey yapacağını, ancak şu an konunun zamanlama olduğunu söyledi.

MSCı Asya Pasifik Endeksi bu çeyrekte teşvik beklentilerinin, küresel yavaşlama sinyallerinin önüne geçmesiyle yüzde 3 artış kaydetti. Asya borsaları tahmini kazançlarının 12.5 katından fiyatlanırken, bu oran Standard&Poor’s 500 Endeksii için 13.9 ve Stoxx Europe 600 Endeksi için 12.1 katında seyrediyor.

Bloomberg

Sponsorlu Bağlantılar
<
Cevap Yaz »