Avrupa hisseleri yükseliyor

Forex Teknikleri 28 Eylül 2012 0

Avrupa hisseleri, Fransa İspanya’ya ilişkin iyimser beklentilerle yükseliyor

, İspanya ve Fransa’nın kemer sıkma tedbirlerinin bütçe açıklarını kısacağı ve bunun da bölgedeki borç krizinin çözümüne yardımcı olacağı yolundaki iyimserlikle yükseldi. Gösterge endeks, son üç yılın en hızlı çeyrek dönem yükselişini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. ABD endeks vadelileri ve Asya hisseleri ise dalgalı bir seyir gösterdi.

Cap Gemini SA, emsal şirket Accenture Plc’nin tüm yıl için kar tahmininin analistlerin beklentilerinin üzerinde gelmesinin ardından yüzde 2.2 kazandı. Novo Nordisk A/S, Japonya’nın diabet ilacını onayladığını açıklamasının ardından yüzde 0.9 prim yaptı.  Electrocomponents Plc, tüm yıl için karının analistlerin tahminlerinin altında kalacağını duyurmasının ardından yedi yılı aşkın sürenin en hızlı kaybını yaşadı.

yüzde 0.4 yükselerek, Londra saati ile 08:07’de 272.62 puana çıktı. Endeks, küresel merkez bankalarının teşvik tedbirlerinin iyimserliği ile, 1 Temmuz’dan bu yana yüzde 8.5’lik bir ralli yaptı ve Eylül 2009’dan bu yana en hızlı çeyrek dönem kazancını gerçekleştirmeye yöneldi. Standard & Poor’s 500 () endeks kontratı yüzde 0.1’den de az bir yükseliş gösterirken, yüzde 0.2’lik bir çıkış gerçekleştirdi.

. Ltd. piyasa analisti Craig Erlam, “Kamu ahrcamaları kısınıtısı, bazı vergilerde artışlar ve çeşitli reformlar içeren İspanya’nın 2013 bütçesi, oldukça iyi karşılandı” dedi ve “Bütçenin detayları, İspanya’nın AB’den yardım isteme öncesinde olduğunu işaret ediyor. Zira bu bütçe, yardım karşılığı kendilerinden istenecek değişikliklerin çoğunu kapsıyor” şeklinde görüş bildirdi.

Bloomberg

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • Stoxx Europe nedir
  • alpari fx trading nedir
  • alpari uk yorun
  • stoxx europe 600 endeksi nedir


Cevap Yaz »