Bakıra tepki alımları gelebilir

Forex Teknikleri 27 Eylül 2012 0

, dünkü son iki ayın en hızlı düşüşünün ardından tepki alımları ile karşılaşabilir

Bakır Londra’da, dün son iki ayın en hızlı düşüşünü göstermesinin ardından, ‘de büyümeyi destekleyici tedbirlere gidileceği beklentisi ile, düşük fiyatların da alıcıları cezbetmesi sonucu yükselebilir.

Üç ay vadeli bakır kontratı, Londra Metal Borsası’nda () yüzde 0.8 yükselerek ton başına 8,183 dolara kadar çıktıktan sonra, Şanghay saati ile 11:05’te 8,130.50 dolara geldi. Kontrat dün yüzde 2.3 ile 23 Temmuz’dan bu yana en hızlı düşüşünü gerçekleştirdi çeyrek dönemi kazançla geçmeye hazırlanıyor. Aralık vadeli bakır kontratı, New York piyasasında fazla değişmeyerek pound başına 3.7075 dolarda kaldı.

Çin’de piyasalar gelecek hafta, Ulusal Gün tatili nedeniyle kapalı olacak , liderlik değişikliğini tamamlamak için, beş yılda bir gerçekleştirdiği Kongresi’ni muhtemelen birkaç hafta içinde başlatacak. Çin’de sanayi şirketlerinin karları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6.2 düşerek 381.2 milyar yuana (60.4 milyar dolar) . Bu veri böylelikle beşinci ay üst üste düşüş göstermiş oldu.

Changjiang Futures Co. analislerinden Shen Zhaoming, “Çin’de, Parti kongresi’nden büyümeyi desteklemeye yönelik politikalar çıkacağı beklentisi ile bir miktar alım gelebilir” dedi “Ekonomi zayıf görünüyor hükümetin birşeyler yapması gerek. Eğer şimdi yapmazlarsa, Parti Kongresi’nden sonra yapmalılar” şeklinde görüş bildirdi.

Australia & New Zealand Banking Group Ltd., bugünkü raporunda, vadeli yükselişlerin iyi bir satış fırsatı olabileceğini, zira fiyatların önümüzdeki dört ila altı sürede, teşviklerden kaynaklanacak hareketin bitmesi Avrupa Çin’e ilişkin piyasa kaygısının tekrar ön plana çıkması ile birlikte, 8,000 dolar muhtemelen 7,800 dolar seviyelerine gerileyebileceğini kaydett.

Ocak vadeli bakır kontratı, Şanghay Vadeli İşlemler Borsası’nda, yüzde 0.7 düşerek ton başına 58,730 yuana indi. Spot bakır ile ‘nda en yakın vadeli bakır kontratı arasındaki prim dün 390 yuan civarında gerçekleşti.

Bloomberg

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • şanghay borsası
  • LME GUNCEL 2012


Cevap Yaz »