Batı Teksas Petrolü, Almanya ve Kıbrıs Etkisiyle Düştü

Forex Teknikleri 21 Mart 2013 0

, verisi kaynaklı endişelerle düştü

Batı Teksas petrolü, son iki haftanın en hızlı çıkışını gerçekleştirdikten sonra, Almanya’da imalat sanayinin beklenmedik şekilde daralması ve Güney Kıbrıs liderinin kurtarma paketini elde edebilmek için yeni bir plan üzerinde çalışması ile birlikte, .

Vadeli kontratlar New York’ta dün yüzde 0.9 yükseldikten sonra bugün yüzde 0.8’e kadar bir düşüş gerçekleştirdi. Avrupa Merkez Bankası (AMB) bugün yaptığı açıklamada, Güney Kıbrıs lideri Nicos Anastasiades’in mali çöküşten kurtulmak için bir anlaşmaya varılması yolunda çabaları ile birlikte, Kıbrıs bankalarına verilen acil kredilerin, anlaşma sağlanamaması durumunda, 25 Mart’ta kesileceğini duyurdu. Almanya’da imalat sanayi satınalma yöneticileri endeksi (PMI) Mart ayında 48.9 seviyesine düşerek daralmayı işaret . Bloomberg News’un anketine katılan ekonomistlerin tahminlerinin medyanına göre, bu verinin 50.5 seviyesinde çıkarak genişlemeyi işaret etmesi bekleniyordu.

Münih’te Bayerische Landesbank’ın petrol traderı Gerrit Zambo, “Kıbrıs’ın durumu, Avrupa borç sorununun çözümden çok uzakta olduğunun bir işareti,” dedi ve “Petrol piyasasında temel göstergelerde zayıflık var. Bir düzeltme her an gelebilir” değerlendirmesinde bulundu.

Mayıs vadeli Batı Teksas petrolü, Nymex elektronik işlemlerinde, 71 sent düşerek varil başına 92.79 dolara kadar indikten sonra, Londra saati ile 11:31’de 93.28 dolara geldi. Tüm kontratlarda işlem hacmi, son 100 günün ortalamasının yüzde 31 altındaydı. Dün vadesi dolan Nisan kontratı 80 sent yükselişle 92.96 dolardan kapandı.

Sponsorlu Bağlantılar
<
Cevap Yaz »