Belirsizlik altına yarıyor

Forex Teknikleri 11 Eylül 2012 0

, Avrupa’daki belirsizlik ‘den ilave teşvik geleceği beklentileriyle yükseldi

Altın, Fed’in ilave teşvik açıklayacağı söylentisinin metale olan talebi arttırmasının ardından son 4 seansta 3. kez yükseliş kaydetti.

Yarın başlayacak Federal Açık Piyasa Komitesi 2 gün boyunca devam edecek ve Fed yetkililerini, politikalarını gözden geçirmek için bir araya getirecek. Başkan Ben S. Bernanke, geçtiğimiz ay yaptığı konuşmada işsizliği düşürmek için parasal genişlemenin 3. turuna gidilebileceğine işaret . Altının yükselişine katkı yapan bir diğer etken ise Alman Federal Anayasa Mahkemesi’nin, 500 milyar euroluk (640 milyar ) Avrupa İstikrar Mekanizması hakkındaki kararını ertelemesine yönelik bir başvuruyu reddetmesi oldu.

Chicago merkezli Archer Financial Services piyasa stratejisti Adam Klopfenstein, “Önümüzdeki 48 saatte gelişecek olayların beklentileriyle daha çok insan yöneliyor” dedi. Klopfenstein, piyasanın QE3’ü şimdiden fiyatlandırmaya başladığını ve Avrupa üzerindeki belirsizliğin de yardım ettiğini ifade etti.

Aralık vadeli altın yüzde 0.4 yükselerek New York saatiyle 09:32’de 1,738.40 oldu. Külçe altın, ABD’deki istihdam büyümesinin beklentileri karşılayamamasıyla yükselen Fed’in teşvik yapacağı söylentilerinin ardından 7 Eylül’de son altı ayın en yüksek seviyesini gördü.

Bloomberg

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • 14 09 2012 tarihinde fed başkanı bernankenin saat kaçta konuşacak
  • 24 ekim 2012 fed konuşması saat kaçta
  • belirsizlik altına yarıyor


Cevap Yaz »