Euro 2 haftanın en düşüğünde

Forex Teknikleri 26 Eylül 2012 0

Avrupa’daki siyasi belirsizlik ekonomik verilerdeki zayıflamanın etkisiyle son 2 haftanın en düşük seviyesine Euro 2 haftanın en düşüğünde

‘ndeki siyasi belirsizlik ve ekonomik  verilerdeki zayıflamanın, borç krizinin etkilerini derinleştirmesi üzerine euro, 2 haftanın en düşük seviyesini kaydetti.

‘da bugün açıklanacak olan perakende satış ve Avrupa’daki tüketici güveni verilerinin öncesinde 17 ülkenin para birimi olan euro, yen karşısında da 2 haftanın en düşüğüne geriledi. İspanya başbakanı Mariano Rajoy’un erken seçim ve dış yardım isteme çağrılarıyla karşı karşıya kalmasının etkisiyle yen, karşısında 1 haftanın zirvesinin yalnızca yüzde 0.1 uzağında seyretti. Yeni Zelanda doları, ülkenin dış ticaret açığının genişlemesi üzerine .

Son verilerin Avrupa ekonomisinin uzun zaman daha zayıf olmaya devam edececeğinin sinyalini verdiğini söyleyen Tokyo’daki Mizuho Trust&Banking Co.’nun kıdemli stratejistlerinden Hitoshi Asaoka, İspanya’nın kurtarmaya gerçekten başvurup başvurmayacağından emin olmadıklarını belirtti.

Euro, karşısında erken saatlerde 1.2866 seviyesinden 13 Eylül’den bu yana en düşüğünü etmesinin ardından yüzde 0.2 zayıflayarak 1.2876 düzeyine geriledi. Euro, yene karşı da 100.06 düzeyine kadar geriledi ve 13 Eylül’den bu yana en düşüğünü kaydetti. Yen, dolar karşısında yüzde 0.1 değerlenerek 77.75’ten işlem gördü.

MSCI Asya Pasifik Endeksi bugün yüzde 1.4 düştü.

Bloomberg

Sponsorlu Bağlantılar
<
Cevap Yaz »