EUR/USD Teknik Analiz – 18.09.2012

GCM Menkul Kıymetler A.Ş 18 Eylül 2012 0

EUR/USD Teknik Analiz - 18.09.2012Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Yunanistan’ın Bölgesi’nde kalmasını istediğinin altını çizse de, ülkenin ilk baştaki reformlarını uygulaması gerektiğini söyleyerek Atina’ya yeni ödünler verilmesi konusundaki sert tavrını koruyor.Kendisine Yunanistan’ın uluslararası kredi müfettişlerinin kararların alınmasını etkileyecek önümüzdeki ay çıkması beklenen raporuna ilişkin soruların yöneltilen Merkel, kemer sıkmak için daha fazla süre tanınabileceği iddialarına cevap verdi. Almanya Şansölyesi Merkel, Yunanistan’a yardıma hazır olduğunu ülkenin başarılı olmasını istediğini, ancak zor da olsa ülkenin talep edilen reformları uygulamasının gerektiğini savundu. Merkel ayrıca ülkenin yapması gereken reformlara direnmesinin bir işe yaramadığını söyledi.

paritesi haftanın açılış gününde sabah saatlerinde sakin seyirle hareketlerini sürdürürken akşam saatlerinde doğru biraz daha hareketlenmeye başladı gün içerisinde 1,3170 seviyesine kadar yükseldi. Bu yükseliş sonrası çıkışını devam ettirtemeyen EUR/USD paritesi var olan satış baskısı ile beraber 1,3089 seviyesine kadar şuanda 1,3095 seviyesinde hareketlerini sürdürmektedir.

Genel olarak baktığımızda paritedeki yükseliş baskısının orta vadeli net bir şekilde görüldüğü ancak vadeli paritenin tepki satışlarına geçmek istediği gözlemlenmektedir. Günlük grafiğe baktığımızda 1,33 direnci düşüş kanalının üst noktası olarak gözlemlenmekte ve eğer parite 200 günlük basit hareketli ortalama olan 1,2825 üzerinde günlük kapanışlarına devam ederse belirlediğimiz üst kanal noktasının hedeflenmesi kolaylaşacaktır. Var olan tepki satışlarının devam etmesi durumunda ise dikkatle takip etmemiz gereken seviye 200 günlük basit hareketli ortalama olan 1,2825 desteği ve bu desteğin altında mı üzerinde mi yapacağı kapanıştır. Bu seviyenin altında yapacağı günlük kapanış satış rallisinin başlamasına neden olacağı gibi düşüş kanalının da aktif bir şekilde devam etmesini sağlayacaktır. Bu nedenle de günlük kapanışın hangi seviyede yapıldığı çok önemlidir.

vadeli baktığımızda ise 1,3075 desteğinin önemli olduğu ve bu desteğin kırılmaması durumunda yükseliş baskısının devam edebileceğini söyleyebiliriz. Yukarıdaki tepki satışlarından bahsedebilmek için vadeli öncelikle 1,3075 desteğinin kırılması gerekmektedir. Satışlarda yer almak isteyenler 1,3075 desteğinin kırılmasını beklemelidir. 1,3075 desteğinin kırılması durumunda 1,3015 ve 1,2975 seviyeleri hedeflenirken, 1,3075 desteğinin üzerinde kalınması durumunda dünkü zirve noktası olan 1,3170 tekrar hedeflenecektir.
GCM Menkul Kıymetler A.Ş Ücretsiz demo hesap ile kazanmak için buraya tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • dollar euro yorumlari
  • eur /usd yorumları
  • eur/usd 18 09 2012
  • euro/usd yorumları
  • eurousd yorumları
  • eurusd analiz 18/09/2012


Cevap Yaz »