EUR/USD Teknik Analiz – 27.08.2012

GCM Menkul Kıymetler A.Ş 27 Ağustos 2012 0

EUR/USD Teknik Analiz - 27.08.2012Hong Kong’ta konuşan Chicago Fed Başkanı Charles Evans, ekonomide “belirgin ilerleme sinyalleri” görülünceye kadar ABD Merkez Bankası’nın belli bir miktarla sınırlandırılmamış büyüklükte mortgage destekli tahvil alımı yapması gerektiğini söyledi. Evans, belirgin ekonomik ilerleme sinyaline örnek olarak ise 23 çeyrek üst üste işsizlik oranının düşmesi gibi gelişmeleri verdi. Fed Açık Piyasa Komitesi’nde (FOMC) bu yıl oy hakkı bulunmayan Evans, mevcut riskler göz önünde bulundurulduğunda, bu tür hamlelerde bulunulması gerektiğini bir sonraki birkaç verinin ne göstereceğini bekleme modunda kalınmasını doğru bulmadığını söyledi. Evans, “Daha fazla hamle yapılmasını gerektirecek eşiği çoktan atladık. Bu adımı artık atmalıyız” dedi.

paritesi hafta içinde 1,2588 seviyesine kadar yükseldi ancak günlük grafikteki yükseliş kanalının üst noktasını geçemeyerek tekrar satış baskısına maruz kaldı. 1,2640 seviyesi olarak belirlediğimiz bu noktadan önce günlük grafikteki 100 günlük basit hareketli ortalama olan 1,2606 seviyesi de önemli bir direnç olarak karşımıza çıkmaktadır. Dirençlerin etkisi ile satış baskısına maruz kalan paritesi kapanışını 1,2511 seviyesinde gerçekleştirdi şuanda da bu seviyeye yakın hareket etmektedir. Gün içerisinde ABD Avrupa’da bono ihalelerinin olduğu bir veri akışının olacağını söyleyebiliriz. Ancak TR saati ile 11,00’de Avrupa’dan gelecek olan Alman İfo iş ortamı indeksi verisi parite de sert hareketlerin oluşmasını sağlayabilir.

Teknik olarak baktığımızda 1,2485 desteği hala daha önemini korumakta bu destek üzerinde paritedeki düzeltme yükselişlerinin devam etmesi beklenilmektedir. Eğer parite 1,2485 desteği üzerinde kalmayı sürdürürse yukarıda belirlediğimiz kritik seviyeler olan 1,2606 1,2640 seviyeleri hedeflenecektir. Düşüşlerde yer almak isteyenler 1,2485 desteğinin kırılmasını beklemelidir. Cuma günü de 1,2485 desteğinin edildiğini ancak net bir kırılış gerçekleşmediği için tekrar yükseliş gösterdiğini görmekteyiz. Eğer parite bu kırılışı başarabilirse satıcılar devreye girebilir böyle bir durumda 1,2360 seviyesi hedef olarak belirlenmiştir.
GCM Menkul Kıymetler A.Ş – Ücretsiz demo hesap ile kazanmak için buraya tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • piyasaların düşmesi
  • alman ifo i̇ş ortamı i̇ndeksisisi
  • ekonomi analizleri
  • ÖRNEK SATIŞ ANALİZİ
  • teknik analiz örnekleri


Cevap Yaz »