EUR/USD Teknik Analiz – 28.09.2012

GCM Menkul Kıymetler A.Ş 28 Eylül 2012 0

EUR/USD Teknik Analiz - 28.09.2012 paritesi günlük grafikteki 200 günlük basit hareketli ortalama olan 1,2822 desteğini kıramadı hatta bu destek üzerinde günlük kapanışlarını da gerçekleştirdi. Bu durum paritesindeki ALICILARIN ne denli yoğun olduğunu, orta vadeli yükseliş beklentilerin artmış olduğunu görmekteyiz. Eğer parite bu tutumuna devam ederse tepki satışları niteliksiz kalarak paritesi yeniden yukarı yönlü hareketlerine devam etmesi ve ilk etapta bu haftanın zirve noktası olan 1,3170 direncini etmesi beklenilmektedir.“

Yukarıdaki açıklama son 2 gündür üzerinde sıklıkla durduğumuz bir konu ve gün içinde göndermiş olduğumuz analizlerde bu konudan bahsederek yatırımcıların dikkatli olması konusunda net bir şekilde uyarılarda bulunmuştuk. Çünkü paritesinde var olan tepki satışlarının devam edip etmeyeceğine yönelik yapmış olduğunu bu açıklama da dikkat edilirse 200 günlük basit hareketli ortalamanın önemli olduğunu ve grafik üzerinde de bunun neden önemli olduğu görülmektedir.

Özellikle de günlük grafikteki son iki muma baktığınızda paritenin 1,2820 seviyesine yaklaşması hatta kıramaması dikkat çekmektedir. Gelen temel haberler neticesinde de parite mevcut yükselişleri destekledi ve çıkışını 1,2941 seviyesine kadar devam ettirdi. Genel olarak baktığımızda yükselişlerin devam edilmesinin kuvvetli bir ihtimal olduğunu, olası geri çekilmeleri alım fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini sizlerle paylaşabiliriz.

Dün İspanya bütçesi ile ilgili yapılan konuşmalar neticesinde önce geri çekilen ve ardından yükselişe geçen paritesinde bugün dikkat etmek gerekmektedir. Haftanın ortasından itibaren özellikle Cuma gününün dikkatli olunması gerektiğini sizlerle paylaşmıştık. Bu nedenle de işlem stratejilerinizde dikkatli olmalı ve muhakkak vadeli işlemler gerçekleştirerek gün içinde pozisyonları kapatmalısınız. Özellikle de ABD borsaları açılış sonrası daha da dikkat etmek gerekmektedir.

vadeli olarak baktığımızda gün içerisinde 1,2860 ile 1,2950 seviyeleri arasında bant hareketi gerçekleştiren paritesinde özellikle 1,2950 direnci dikkatle takip edilmesi gerekilen önemli bir direnç noktasıdır. Eğer parite 1,2950 direncini de geçebilirse yükselişlerin daha da rahatlayacağı ve pariteyi kritik nokta olan 1,3170 seviyesine taşıyacağını söyleyebiliriz. 1,2950 direncini geçememesi durumunda ise gün içi önemli destek noktası olan 1,2860 desteği hedeflenecektir.

Orta ve yüksek risk seven yatırımcılar bu aralıkta “destekten al – dirençten sat” mantığını kullanarak işlemlerine devam edebilirken düşük risk ve garantici işlem yapacaklar ise belirlediğimiz bant noktalarının kırılmasını bekleyebilirler.
Kıymetler A.Ş Ücretsiz demo hesap ile kazanmak için buraya tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • 28 eylül analizleri


Cevap Yaz »