GBP/USD Teknik Analiz – 24.08.2012

GCM Menkul Kıymetler A.Ş 24 Ağustos 2012 0

GBP/USD Teknik Analiz - 24.08.2012GBP/USD paritesi de tıpkı paritesi gibi satış baskısına maruz kaldı gün içerisinde 1,5823 seviyesine kadar . Yalnız GBP/USD paritesinin EUR/USD paritesiyle arasında fark GBP/USD paritesinin bu düşüşlerinin düzeltme satışları olmasıdır. Çünkü GBP/USD paritesinde trend artık yukarı ve parite de 1,60 ve 1,62 seviyeleri hedef olarak belirlenmiştir. Uzun vadeli baktığımızda artık GBP/USD paritesi 1,5450 seviyesinin üzerinde kaldığı müddetçe yukarı yönlü hareketlerine devam etmesini ve yukarıda belirlediğimiz hedef noktalarının belirlendiğini söyleyebiliriz.

Daha önce parite ile yapmış olduğumuz analizlerde aylık grafikteki üçgen formasyonundan ve bu durumun paritede yükseliş baskısına maruz kalma ihtimalinin olduğunu ve bu nedenle de 1,58 direncinin geçilmesi gerektiğini sizlerle paylaşmıştık. Garantici işlem yapmak adına 1,58 direncinin geçilmesini beklemekle birlikte riskimizi minimize etmek önemliydi ve bunun için 1,58 direncinin geçilmesini beklemek gerekmekteydi. Aksi halde 1,5270 seviyelerinden itibaren başlayan yükselişlerin aslında yükseliş trendi için bir sinyal olduğunu daha önceler göndermiş olduğumuz analizlerde sizlerle paylaşmıştık.

Peki şimdi GBP/USD paritesi için ne yapmalıyım?

GBP/USD paritesi EUR/USD paritesi gibi şuanda satış baskısına maruz kalmakta ve bu satış baskısından sonra GBP/USD paritesi kaldığı yükseliş hareketine devam edecektir. Bu nedenle de vadeli yaşanılacak düşüşlerde yer almaktansa var olan düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirmek trend yönünde işlem açmak adına önemlidir. Bu düşüşler nereye kadar devam eder sorusuna ise ilk etapta 1,5820 desteğinin kırılması durumunda günlük grafikteki 200 günlük basit hareketli ortalama olan 1,5714 desteğine kadar gerilemesi beklenilmektedir. Ancak bu düşüşler öncesinde gerçekleşmesi gereken ilk unsur 1,5820 desteğinin kırılması olacaktır. Aksi halde yeniden yukarı yönlü hareketler gerçekleşebilir.
GCM Menkul Kıymetler A.Ş Ücretsiz demo hesap ile kazanmak için buraya tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • parite
  • usd parite ekim
  • usd euro paritesi teknik değerlendirme
  • 24 ağustos 2012 pound fiyatı
  • euro dolar paritesi için değerlendirme


Cevap Yaz »