GBP/USD Teknik Analiz – 27.09.2012

GCM Menkul Kıymetler A.Ş 27 Eylül 2012 0

GBP/USD Teknik Analiz - 27.09.2012GBP/USD paritesi gün içerisinde paritesi gibi belirli geri çekilmeler gerçekleştirdikten sonra tekrar yukarı yönlü hareketlerini gerçekleştirdi. Özellikle dün üzerinde sıklıkla durduğumuz 1,6134 desteğinin edilmesi sonrasında bu desteğin kırılamaması paritede vadeli yükseliş baskısının oluşmasını sağladı. Fiboancci %76,4 düzeltme noktası aynı zamanda da 89 günlük basit hareketli ortalama olan 1,6134 desteğinin üzerinde kalması parite üzerindeki alıcıların etkili olduğunu göstermektedir.  Ancak bu alıcıların daha etkin çalışabilmesi için paritenin 1,6205 direncini geçmesi gerekmektedir.

Eğer GBP/USD paritesi 1,6205 seviyesini geçemezse gün içerisinde 1,6205 – 1,6130 bandı arasında hareketlerine devam etmesi beklenilmektedir. Bu iki bant arasında şuanda hareketine devam eden GBP/USD paritesinde bu aralıkta “destekten al – dirençten sat” mantığı ile işlem gerçekleştirebileceğiniz gibi bu bandın dışına çıkılması ile gün içi işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Temel olarak baktığımızda bugün hem İngiltere hem de ABD büyüme oranı ( GDP ) verisi açıklanacaktır. Bu haberler parite üzerinde sert hareketlerin oluşmasına katkı sağlayacaktır. Bu nedenle de gün içi gelecek olan önemli haberleri takip etmek bu haberleri doğru yorumlamak işlem stratejinizi geliştirmek adına önemlidir.
GCM Menkul Kıymetler A.Ş Ücretsiz demo hesap ile kazanmak için buraya tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
<
Cevap Yaz »