Gelişen Piyasalar Endeksi İkinci Gününde De Düştü

Forex Teknikleri 12 Mart 2013 0

Çinli sanayi şirketlerinin kaybetmesiyle 2. gününde de düşüş yaşadı.

Çinli sanayi şirketleri ve Güney Koreli ihracatçıların düşmesiylegelişen piyasalar endeksi 2. gününde de . Enerji hisseleri, petrol fiyatlarındaki yükselişin etkisiyle 6. gününde de değer .

Samsung Electronics Co., wonun   güçlenmesiyleGüney Koreli ihracatçıların düşüşüne öncülük . Çinli demiryolu ve kargo şirketleri Hong Kong borsasısında değer . PetroChina Co. 5 haftanın zirvesine tırmanarak enerji hisselerini yukarı taşıdı. Tayland bahtı 28 ayın zirvesine tırmandı.

MSCI Gelişen Piyasalar Endeksi yüzde 0.2 kayıpla 1,061.59 puana geriledi. Won,  karşısında yüzde 0.3 primlenereki Koreli ihracatçıların Japon rakipleri karşısındaki rekabetliliğini olumsuz etkiledi. Gelişen piyasalar endeksindeki enerji hisseleri göstergelerinden biri yüzde 0.2 yükselerek son 3 ayın en uzun süreli kazanç dönemini kaydetti. Gelişen piyasalar endeksi geçtiğimiz haftaÇin’den Japoya ve ABD’ye kadar büyük ekonomilerden gelen verilerin küresel ekonomik görünümünü desteklemesi üzerine yüzde 1.2 kayıpla son 2 ayın en büyük sıçramasına işaret etti.

Pİyasanın tüm olumlu haberleri fiyatladığını ve şimdi de soluklanmaya ihtiyacının olduğunu belirten Libra Invest Bhd.’nin yatırım yöneticilerinden Lye Thim Loong, insanların yeni kataliz arayışında olduğunu söyledi.

Güney Kore Kospi Endeksi yüzde 0.6 kayıpla 3 haftanın en düşüğüne geriledi. Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 1.4, Hang Seng China Enterprises Endeksi ise yüzde 0.3 düştü. Hindistan’ın S&P BSE Sensex Endeksi, ülkenin sanayi üretiminin beklentinin üzerinde gelmesiyle yüzde 0.1 yükseldi. Sensex’teki işlem hacmi 30 günlük ortalamanın yüzde 21 altında seyretti.

Sponsorlu Bağlantılar
<
Cevap Yaz »