Ham Petrol Teknik Analiz – 29.08.2012

GCM Menkul Kıymetler A.Ş 29 Ağustos 2012 0

Ham Petrol Teknik Analiz - 29.08.2012ABD Hazine Bakanlığı’nın yayınladığı ortak bildiri metnine göre, G-7 ülkeleri petrol üreticisi ülkelere, üretimlerini artırma yüksek petrol fiyatlarından kaynaklanan tehditleri izleme çağrısı yaptı.  Küresel ekonomideki risklere karşı tetikte olmayı sürdürmelerinin gerektiğini söyleyen G-7, “Bu bağlamda yüksek petrol fiyatlarından kaynaklanan riskleri göz önünde bulundurarak, petrol  piyasalarını yakından izlemeyi sürdürüyoruz” dedi. G-7 aynı zamanda 28 petrol tüketicisi ülkeden oluşan Uluslararası Enerji Ajansı’na da, piyasanın tam anlamıyla arz edilmesi için gereken adımları atmaları çağrısında bulunmaya hazır olduklarını söyledi. Muammer Kaddafi’ne karşı isyanların Libya’nın üretiminin durmasına neden olduğu Haziran 2011’de de Uluslararası Enerji Ajansı 60 milyar varillik petrol ürününü kullanıma açmıştı.

Günlük grafikte yükseliş kanalının alt noktası olan 94,40 desteğinin bir kırılamaması petrol fiyatlarının kanal içi hareketlerini sürdürmesine katkı sağlamakta bu durum petrol fiyatlarının yukarı yönlü hareketlerine devam etmesini tetiklemektedir. Bu nedenle de özellikle kanalın alt noktası olan 94,40 desteğine dikkat etmek bu kırılış gerçekleştirmeden satışlarda yer alınmaması gerekmektedir. Çünkü petrol fiyatlarında gerek vadeli gerekse orta uzun vadeli yükselişlerin devam etmesi beklenilmektedir. Eğer ham petrol fiyatları eğer kanalın alt noktası olan 94,40 desteği üzerinde kalmayı sürdürürse kanalın üst noktası olan 102,55 seviyesi hedeflenmesi beklenilmektedir. Bunun için öncelikli olarak gün içi belirlemiş olduğumuz pivot noktası olan 95,15 kanalın alt noktası olan 94,40 destekleri üzerinde kalması yeterlidir.

Gün içerisinde ABD’den gelecek olan büyüme oranı (GDP), beklemedeki ev satışları, ham petrol stokları bej kitap verileri petrol fiyatlarının hareketlenmesine neden olacak en önemli haberler olarak belirlenmiştir. Ancak içlerinden bir haber petrol fiyatlarını yakından ilgilendirmektedir. Bu veri de hiç şüphesi ham petrol stokları olarak belirlenmiştir. Haberi incelediğimizde stoklarda artış beklenmektedir. Stoklarda artış beklenilmesi petrol fiyatının kaybetme ihtimalini artıracağı gibi beklentinin tersi çıkması durumunda yani ham petrol stoklarının azalması durumunda ise petrol fiyatları yukarı yönlü hareketlerine devam etmek isteyecektir. Bu nedenle de gün içinde TR saati ile 17,30’da gelecek olan ham petrol stokları verisine dikkat etmek gerekmektedir. Gün içerisinde teknik olarak 95,15 desteği önemli bu destek üzerinde ham petrol fiyatlarının 98 seviyesine yaklaşması beklenilmektedir. Düşüşlerde yer alacaklar 95,15 desteğinin kırılmasını beklemelidir.
GCM Menkul Kıymetler A.Ş Ücretsiz demo hesap ile kazanmak için buraya tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • petrol analizleri
  • HAM PETROL PARİTESİ
  • 29 08 2012 petrol yorumları
  • türkiyede yapılamayan petrol analizleri
  • HAM PETROL TEKNİK ANALİZLERİ
  • petrol analiz sistemi
  • petrol fiyatları 2012 analiz
  • petrol fiyatları 29 08 2012


Cevap Yaz »