Kuzey Kore lideri Kim, Savaşa Hazırız Mesajı Verdi

Forex Teknikleri 12 Mart 2013 0

lideri Kim, askeri birliklere tetikte olmaları emrini verdi

Kuzey Kore’nin genç lideri , askeri birlikleri ziyaret ederek olası bir için tetikte olmaları emrini verdi.

Devlete bağlı medya organları, Kim’in askeri birliklere, “sanki şu an çıkacakmış gibi hazır tetikte olmalısınız” dediğini duyurdu.

Devlet medyası, dün de ülkenin Kore Savaşı’nı sona erdirmek için 1953’te imzalanan ateşkes anlaşmasını iptal ettiğini belirtmişti.

12 Şubat’ta üçüncü denemesini yapan Kuzey Kore’yi cezalandırmak için uygulanacak yeni yaptırım paketi taslağı üzerinde  ve Çin arasında anlaşma sağlandığının duyurulmasının ardından Pyongyang yönetimi, ‘ye karşı nükleer saldırı tehdidinde bulunmuştu.

Pyongyang, Kuzey Kore’ye karşı savaş başlatmaya çalışmakla suçladığı ‘ye karşı “önleyici nükleer saldırı” düzenleme hakkını kullanacağını açıklamıştı.

Güney Kore Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore’nin yakın zaman içinde nükleer ve füze denemesi yapacağına dair herhangi bir işaretin olmadığını, Pyongyang’ın Seul üzerinde “psikolojik baskı” oluşturmaya çalıştığını açıkladı.
Birleşmiş Milletler ise Kuzey Kore’nin anlaşmayı tek taraflı iptal edemeyeceğini, anlaşmanın hala geçerli ve yürürlükte olduğunu belirtti.

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • fx lider kore


Cevap Yaz »