Macar Merkez Bankası Para Politikasında Değişikliğe Gidilebilir

Forex Teknikleri 11 Mart 2013 0

Macaristan’da yeni merkez bankası başkanının göreve gelmesiyle para politikasında değişikliklere gidilebileceği tahmin ediliyor

Macaristan’da yeni göreve başlayan merkez bankası başkanının, yardımcılarının karar verme mekanizmasındaki etkilerini azaltmasıyla ülke para birimi forint aşağı yönlü baskı girdi.

Financial Times haberine göre, forint üzerinde artan bu baskı aynı zamanda Macar parlamentosunun bugün anayasa için görüşeceği tartışmalı bazı öneriler öncesine denk geldi. Forint, başına 303.6 forinte .

Macaristan’da bulunan Equilor Investments analisti , “Anayasa önerisi burada çok önemli hükümetin politikalarına yönelik endişeleri artırıyor. Merkez bankasındaki durumun daha önemli bir faktör olduğunu düşünsem de düşüşün bugünün sonucuna göre devam edeceğini tahmin ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Macar merkez bankasındaki son gelişmelerin ileride gerçekleştirilecek parasal genişleme politikalarına şimdilik bir hazırlık olduğu belirtilirken, alışılmadık yöntemler kullanmasıyla bilinen Gyorgy Matolcsy’in nasıl bir iş çıkaracağı merakla bekleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • bir Macar parası kaç Euro


Cevap Yaz »