Suriye’ye nota verildi

Forex Teknikleri 29 Eylül 2012 0

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, ‘ye verildiğini açıkladı

Dışişleri Bakanı , Akçakale’ye Suriye tarafından atılan havan mermisi ile ilgili, “Yapılması gereken bütün çalışmalar yapılmaktadır. Suriye tarafına gerekli nota verildi. BM NATO bilgilendirildi. Sınırımıza yönelik bu tür ihlallerin devam etmesi durumunda ihlaller sürerken de hem haklarımızı saklı tuttuğumuzu haklarımızı kullandığımızın bilinmesini isterim.” dedi.

New York temaslarını tamamlayan Davutoğlu, Türk gazetecilere temasları ile ilgii açıklamalarda bulunduktan sonra soruları cevapladı.

Davutoğlu, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Suriye tarafından atılan havan mermisinin sebep olduğu hasarla ilgili soru üzerine, şunları söyledi:

“Türkiye-Suriye sınırında yaşanan çatışmalardan Akçakale etkileniyor. Oradaki gelişmeleri saat saat takip ediyoruz. Gerek Genelkurmay Başkanlığımızla, gerek valimizle sürekli temas halindeyiz. Sayın Başbakanımızla da iki kez telefonla konuştuk oradaki hassasiyetler konusunda bize intikal eden bilgileri kendisine arz ettim. Konuyu ele aldık. Kamuoyumuzun şunu bilmesini isterim; gerek Akçakale’deki sınır boyumuzda, gerekse diğer sınır boylarımızda alınması muhtemel bütün tedbirler alınmıştır. Yapılması gereken bütün çalışmalar yapılmaktadır.

Suriye tarafına gerekli nota verildi. BM NATO bilgilendirildi. Sınırımıza yönelik bu tür ihlallerin devam etmesi durumunda ihlaller sürerken de hem haklarımızı saklı tuttuğumuzu haklarımızı kullandığımızın bilinmesini isterim. Bu konuda hiçbir tereddüt hasıl olmasın. Türkiye bütün sınır boylarındaki gelişmeleri kontrol edebilecek, gerektiğinde her türlü tedbiri alabilecek kudrete sahiptir. Bu konuda gerekli çalışmalar yürütülmektedir.”

Bloomberg

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • 5/ ekim /2012 çalışma bakanı toplu zam sözleşmesi neden yapılmıyor


Cevap Yaz »