Toyota Türkiye, 800 kişiyi işe alacak

Forex Teknikleri 26 Eylül 2012 0

Ceosu Özer, “Önümüzdeki yıl başından itibaren 800’e yakın eleman alımımız olacak” açıklamasında bulundu

Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer,  Arifiye ilçesindeki fabrikada basın mensuplarıyla bir araya gelerek soruları yanıtladı.

Bir gazetecinin 2012 hedefleriyle ilgili sorusu üzerine Özer, ”Fabrika olarak tutmayacak bir hedefimiz yok. Bu yıl için çok düşük bir üretim öngörüyoruz. 2012’de 70 bin civarında üretim öngörüyoruz. Bu 70 bini umarım bir, iki bin daha fazlasıyla tutturacağız” diye konuştu.

Özer, hükümetin 1600 cc’nin altındaki araçlara yönelik ÖTV düzenlemesine ilişkin, ”Gelen her maliyet ya pazarı azaltacak ya da kar marjını azaltacaktır. ‘Pazarı azaltmasın’ derseniz, kar marjınızı düşürmek zorundasınız. Ya karlılığı ya da pazarı muhakkak etkileyecektir ama oransal olarak çok da bir artış olmadı. Yüzde 3 çok büyük bir rakam değil” şeklinde konuştu.

C segment otomobil üretimindeki çalışmaları değerlendiren Özer, şunları söyledi:

”Şu anda fabrikamıza prototip araçlar geldi. Şimdi eğitimler başlıyor. Özel eğitim alanları yaptık. Haziran ayında üretimine başlayacağız. Haziran’a kadar da aracı tanımak, yeni arkadaşlarımızı işe almak, onların eğitimi gibi ciddi bir sürecimiz olacak.  Önümüzdeki yıl başından itibaren 800’e yakın eleman alımımız olacak. Şu anda 2 bin 400 elemanımız var. 800 kişi daha alınca 3 bin 200 olacak. Ayrıca 400 kişi de taşeron firmaların elemanları. Önümüzdeki yıldan itibaren 3 bin 500 kişiyi geçeceğiz.”

Bloomberg

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • toyota işçi alımı 2012
  • sskemeklimaaşıödemesi
  • toyota eleman alımı
  • toyota teknik eleman alımı
  • toyoto brüksel eleman


Cevap Yaz »