USD/JPY Teknik Analiz – 05.09.2012

GCM Menkul Kıymetler A.Ş 05 Eylül 2012 0

USD/JPY Teknik Analiz - 05.09.2012USD/JPY paritesi belirli seviyeler arasındaki sıkışık seyrine uzun bir süredir devam etmekte özellikle 78,20 ile 77,90 destekleri üzerinde kalma çabası ile karşı karşıyadır. Bu desteklerin önemi paritenin satış baskısının teyit edilmesinden kaynaklanmaktadır. Eğer USD/JPY paritesi uzun vadeli düşüşlerine devam etmek istiyorsa özellikle de 77,90 desteğini kırması gerekmektedir.

Böyle bir durumun gerçekleşmesi ile satışların teyit edilmesi paritenin 76 seviyelerini hedeflemesi beklenilmektedir. Diğer yandan gün içi baktığımızda ilk önemli destek noktamız olan 78,20 seviyesi paritenin düşüşlerini sınırlandıran en önemli destek seviyesi olarak belirlenmiştir. Eğer USD/JPY paritesi 78,20 desteği üzerinde kalmayı sürdürürse gün içi yükselişlerine devam etmesi beklenilmektedir.

Bu nedenle de gerek gerekse orta vadeli düşüşlerde yer almak isteyenler 78,20 desteğinin kırılmasını takip edebilirler. vadeli yükseliş beklentisinin 78,20 desteği üzerinde devam ettiği USD/JPY paritesinde vadeli yükselişlerde alış pozisyonlarında yer alınabildiği gibi yaşanılacak bu yükselişler satış fırsatı olarak değerlendirilebilir.
GCM Menkul Kıymetler A.Ş Ücretsiz demo hesap ile kazanmak için buraya tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:Cevap Yaz »