USD/JPY Teknik Analiz – 29.08.2012

GCM Menkul Kıymetler A.Ş 29 Ağustos 2012 0

USD/JPY Teknik Analiz - 29.08.2012Dünyanın en büyük ekonomilerinin küresel ekonomik yavaşlamayla mücadele edebilmek için parasal genişlemeye gideceği spekükasyonu Asya paralarını destekledi. Fed’in son toplantı tutanaklarına göre, ABD ekonomisinde sürdürülebilir bir toparlanma olmazsa, bankanın büyümeyi desteklemeye hazır olduğunu gösterdi. ABD Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke’nin 31 Ağustos’ta Wyoming eyaletinin Jackson Hole kentinde yapılacak sempozyumda da olası yeni önlemler üzerine konuşması bekleniyor. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, yeni tahvil alım programını açıklayabileceği bir sonraki toplantıya hazırlanabilmek için Jackson Hole’a gitmekten vazgeçti. Fed tutanaklarının ardından piyasanın parasal genişleme konusunda iyimser olduğuna dikkat çeken ABN Amro Private Bank’ın döviz stratejistlerinden Roy Teo, bir diğer tarafta Draghi’den de hamle beklendiğini söyledi. Teo, hayal kırıklığı riskinin de oldukça yüksek olduğunu belirtti.

USD/JPY paritesi belirli seviyeler arasında sakin seyrini gün içerisinde devam ettirdiği gibi orta vadeli de belirli seviyeler arasında hareketlerini sürdürmektedir. Özellikle de 79,65 ile 77,90 seviyesi arasında bir müddettir gerçekleşen bant nedeniyle parite sakinliğini korumaktadır. Genel olarak 80,50 79,65 dirençleri altında kaldığı müddetçe net düşüşlerin olması beklenilen USD/JPY paritesinde bu düşüşlerin oluşabilmesi için paritenin 77,90 desteğini kırması gerektiğini söyleyebiliriz. Aksi takdirde parite 79,65 ile 77,90 seviyesi arasında sıkışıklığın bir süre daha devam etmesi beklenilmektedir.

vadeli olarak baktığımızda ise 78,40 desteği önemini korumaktadır bu destek üzerinde kaldığı müddetçe paritede yükselişlerin devam etmesi beklenilmektedir. 78,40 üzerinde kaldığı müddetçe yükselişlerin 78,90 seviyesine kadar devam etmesi beklenilmektedir. Düşüşlerde yer almak isteyenler 78,40 desteğinin kırılmasını daha garantici işlem yapmak isteyen uzun vadeci trend takipçileri ise 77,90 desteğinin kırılmasını beklemelidir.
GCM Menkul Kıymetler A.Ş Ücretsiz demo hesap ile kazanmak için buraya tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
<
Cevap Yaz »