Yen 9 ayın düşüğünden ilerliyor

Forex Teknikleri 14 Aralık 2012 0

Japaon para birimi, teknik göstergelerin son günlerdeki düşüşün “aşırı” olduğunu göstermesiyle yükselişe geçtiYen 9 ayın düşüğünden ilerliyor

, teknik göstergelerin 16 Aralık’ta muhalefet lideri ‘nin kazanmasının beklendiği seçimlerden önceki düşüşün normalden fazla olduğunu göstermesiyle neredeyse 9 ayın en düşük seviyesinden yükselişe geçti.

Japon para birimi, Abe’nin Japon Merkez Bankası’na “sınırsız genişleme” çağrısında bulunarak en az yüzde 2’lik bir enflasyon hedefi belirlemesini söylemesiyle diğer büyük para birimlerinin çoğu . , bölge liderlerinin banka çöküşlerin idare edebilmek için ortak bir strateji geliştirmek konusunda anlaşmaya varmalarıyla İsveç kronu karşısında son 5 yılın zirvesine çıktı.

Yen, 21 Mart’tan bu yana gördüğü en düşük seviyeye gerilemesine rağmen New york saatiyle 09:49’da yüzde 0.2 değer 1 dolara karşılık 83.47 yen oldu. Euro karşısında ise yüzde 0.2 güçlenerek 109.23 euro oldu. Euro ise dolar karşısında yüzde 0.1 yükselerek 1.3089 dolar olurken, bu haftanın kazancını yüzde 1.3’e çıkarttı.

Japon para biriminin dolar euro karşısındaki kayıplarını, teknik göstergelerin son günlerde yaşanan düşüşün çok çabuk çok geniş olduğunu göstermesiyle sınırlayabilir.

Bloomberg

Sponsorlu Bağlantılar
<
Cevap Yaz »