Yen, Euro G-20 Toplantısı Öncesinde Hareketli

Forex Teknikleri 15 Şubat 2013 0

Yatırımcıların yeni BOJ başkanının teşvikler konusunda en az agresif olan bir ismin olabileceği spekülasyonu üzerine , öncesinde 4. gününde de değerlendi.

G-20 toplantısı öncesinde yatırımcıların, Japonya Merkez Bankası’nın yeni başkanının teşvik konusunda en az agresif duruş sergileyen bir isim olabileceğini speküle etmesi üzerineyen güçlendi.

Reuters haber ajansının seçim sürecinden haberdar olan isimleri kaynak göstererek, eski BOJ Başkan Yardımcısı Toshiro Muto’nun BOJ başkanlığının favori adayı olduğunu yazması sonrasında Japon yeni,   4. gününde de değerlendi. Avrupa Merkez Bankası Konsey Üyesi Jens Weidmann’ın, eurodaki artışın tek başına faiz indirimini tetikleyecek bir faktör olmayacağını söylemesinin ardındaneuro yükseldi. Yeni Zelanda doları, ülkede perakende satışların tırmanması üzerine neredeyse 1.5 yılın zirvesine çıktı.

Muto’nun diğer adaylar gibi kuğular arasında sayılmamasından ötürü yenin değerlendiğine dikkat çeken Westpac Banking Corp.’un kıdemli döviz stratejistlerinden Sean Callow, yendeki düşüşün büyük kısmının bu süreçte BOJ’un yaptıklarından değil, gelecek 12 yıl içinde yapacağı şeylerin beklentisinden kaynaklandığını hatırlattı.

Yen, dün dolar karşısında yüzde 0.6 değerlenmesinin ardından bugün Londra saati ile 6:36 itibariyle yüzde 0.2 güçlenerek 92.67’den işlem gördü. Yen, karşısında büyük bir değişiklik kaydetmeyerek 124.09 seviyelerinde seyretti. , dolar karşısında dünkü 24 Ocak’tan bu yana en düşüğüne işaret eden 1.3315 dolar seviyesinden kapanışından yüzde 0.2 yükseldi 1.3390’dan işlem gördü.

Yen, bu hafta dolar karşısında büyük bir değişiklik kaydetmezken, yüzde 0.2 primlendi.

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • dolar yen işlem teknikleri


Cevap Yaz »