Yen, Japonya Merkez Bankası’ndan Teşvik Beklentileriyle Düştü

Forex Teknikleri 14 Mart 2013 0

, ‘nın teşvikleri hızlandırabileceği beklentisi ile

Japon yeni  , Japonya’da parlamento alt meclisinin Haruhiko Kuroda’nın merkez bankası başkanlığını onaylamasının ardından düşüşünü ikinci güne taşıdı.

Japonya para birimi, parlamento üst meclisinin de yarınki oturumda, teşviklerin artırılması taraftarı Kuroda’nın adaylığını onaylacağına ilişkin beklentisinin etkisi ile dolarkarşısında son dört buçuk yılın en düşük seviyesine inerken,euro  da değer yitirdi. Avustralya doları ABD doları , istihdamın son 13 yılın en hızlı artışını göstermesinin, merkez bankasının faiz indirimine gideceği beklentisini zayıflatmaı sonucu son bir ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Yen  karşısında, yüzde 0.4 kadar güçlendikten sonra, yüzde 0.3 zayıflayarak, Londra saati ile 08:54’te 96.46 seviyesine geldi. Japonya para birimi euro karşısında da yüzde 0.3 gerileyerek 124.99 seviyesine indi. Doalr yen karşısında fazla değişmeyerek 1.2960 seviyesinde kaldı.

İktidardaki koalisyonun çoğunlukta bulunduğu parlamento alt meclisi bugünkü oturumunda, Kuroda’nın Japonya Merkez Bankası () başkanlığını  Kikuo Iwata  Hiroshi Nakaso’nun başkan yardımcılıklarını onayladı. Bu üç ismin adaylığı yarın, koalisyonun çoğunluğu elde edemediği parlamento üst meclisinde oylanacak.

Avustralya doları ABD doları karşısında, 1.0383 ile 6 Şubat’tan bu yana en güçlü seviyesine çıktıktan sınra, yüzde 0.5 yükselerek 1.0349 sevişyesine geldi. Avustralya’da istihdam edilen kişi sayısı Şubat ayında 71,500 ile Temmuz 2000’den bu yana en hızlı artışını yaptı.

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

  • japon yeni düştü


Cevap Yaz »