Ziraat Bankası 3 bin 265 personel alacak

Forex Teknikleri 17 Eylül 2012 9

İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı , sınavla 3 bin 265 yeni personel alınacağını bildirdiZiraat Bankası 3 bin 265 personel alacak

Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ali Toker, bankanın İstanbul Finans Merkezi’ne taşınma projesi yeni şubeleşme çalışmaları nedeniyle oluşacak personel ihtiyacının karşılanması amacıyla sınavla, 3 bin 265 yeni personel alacağını bildirdi.

Ali Toker, yazılı açıklamasında bankanın içinde bulunduğu dönüşüm sürecinde yapılan çalışmalara paralel olarak yeni personel alımıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Dönüşüm sürecinde Ziraat Bankası’nın yeni oluşturulan 5 kurumsal, 27 ticari 73 girişimci şubeyle birlikte toplam bin 486 şubeyle hizmet verdiğini belirten Toker, ”Bankamız şubeleşme çalışmaları çerçevesinde, ihtiyaç olan yerlerde yeni şubeler açmaya devam edecektir. -orta vadede İstanbul’da 100 adet şube, hiçbir bankanın bulunmadığı 36 ilçede ise ‘butik şube’ açmayı planlamaktadır” ifadesini kullandı.

Bankanın, ”İstanbul Finans Merkezi’ne taşınma projesi ve yeni şubeleşme çalışmaları nedeniyle oluşacak personel ihtiyacının karşılanması amacıyla yeni çalışma arkadaşlarını bünyesine katacağını” belirten Toker, şunları kaydetti:

”Personel alımında 4 yıllık üniversite mezunlarının yanı sıra, bu yıl ilk defa lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunlarına da yaşadıkları il ve ilçelerde çalışma imkanı sunulacak. Adaylar yaşadıkları şehirde bulanan şubelerde istihdam edilmek üzere sınava katılacak.

Yapılacak sınavlarla bankamız, 2 bin 500 banko asistanı, 500 servis görevlisi, 200 uzman yardımcısı, 30 iç kontrolör yardımcısı, 35 müfettiş yardımcısı olmak üzere toplam 3 bin 265 genç personeli bankacılık sektörüne kazandırmayı hedeflemektedir.”

Toker, iç kontrolör yardımcısı ve müfettiş yardımcısı yazılı sınavlarının 17 Kasım 2012 tarihinde 7 il merkezinde düzenleneceğini, Teftiş Kurulunda uzmanlaşmaya gidilerek idari bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarından olmak üzere 3 ayrı dalda sınav yapılacağını kaydetti. Ali Toker, adayların alanlarına göre özel eğitimlerden geçirilerek çalışma alanlarına göre uzmanlaşmalarının sağlanacağını belirtti.

Banko asistanı, servis görevlisi ve uzman yardımcılığı yazılı sınavlarının 24 Kasım 2012 tarihinde 21 il merkezinde düzenleneceğini belirten Toker, adayların ihtiyaç açıklanan iller içinde başvuruda bulunacaklarını, banko asistanı sınavına lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunları, servis görevlisi ve uzman yardımcılığı sınavlarına 4 yıllık üniversite ve yüksekokul mezunlarının bölüm ayrımı yapılmaksızın başvurabileceklerini ifade .

Açıklamaya göre, adaylar, düzenlenecek sınavlara 1728 Eylül 2012 tarihleri arasında Ziraat Bankası internet sitesinden başvuruda bulunulabilecek. Başarılı olan adaylar, Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’nda özel eğitimlerden geçirildikten sonra göreve başlatılacak.

Bloomberg

Banko Asistanı nedir?

Bankaların açtığı sınavlarda en çok aradıkları eleman banko asistanları, gişe memurlarıdır.

Gişe elemanı, gişe memuru, banko asistanı kullanılan genel tabirlerdir.

Bu kadrolara bankalar genellikle üniversitelerin işletme, iktisat, ekonomi gibi bölümlerinden 4 yıllık mezunları işe alır.

Banko asistanlar, gişe elamanları ne iş yapar?

Hesap açtırma, kapama, eft, havale, para yatırma ve çekme, çek senet işlemleri, döviz işlemleri gibi birçok operasyonel işlem yapılmaktadır.

Banko asistanları, gişe elemanları performasına göre banka şube müdürlüğüne kadar yükselebilir, çalıştığı şubede sevilen, işini iyi yapan, performansı yüksek banko asistanları kariyer basamaklarında hızlıca yükselebilir.

Banko asistanları, gişe elemanları ne kadar maaş alır?

Başlangıç olarak 1200-1300 lira maaşla başlanır ancak , çalışanın performansına göre 3 yıl içerisinde iyi bir iyileştirme olur.

Ziraat Bankası Banko Görevlisi Sınavı Çıkmış Sınav Soruları : Tıkla indir..

Sponsorlu Bağlantılar
<


Arananlar:

 • zıraat bankası çıkmış sınav soruları
 • ziraat bankası banko asistanı sınav soruları
 • ziraat bankası banko görevlisi maaşı
 • ziraat bankası banko görevlisi sınav soruları
 • banko görevlisi sınav soruları
 • banko asistanı sınav soruları
 • ziraat bankası çıkmış sorular
 • banko asistanlıgı çıkmış sınav soruları
 • ziraat bankası banko asistanı çıkmış sorular
 • banko asistanlığı sınav soruları
 • ziraat bankası sınavı çıkmış sorular
 • ziraat bankası banko asistanı çıkmış sınav soruları 2011
 • ziraat bankası banko asistanlığı çıkmış sorular
 • ziraat bankası çıkmış sınav soruları banko asistanı
 • ziraat bankası servis görevlisi sınav soruları


Cevap Yaz »